תביעות נזיקין בישראל

חקירות בתחום תביעות נזיקין הינן חקירות הכרחיות לצורך הוכחת התביעה. כעת נסקור את הנושא לעומקו ונעניק לכם מידע בעבור הגשת תביעת נזיקין.

תביעת נזיקין – מהי?

תביעות נזיקין הפכו בשנים האחרונות לתביעות נפוצות אשר מוגשות לפתחו של בית המשפט, או אל מול חברת הביטוח והמוסד לביטוח לאומי, במגוון רחב של תחומים, כחלק מהעלייה במודעות הציבורית לעובדה כי נזקים אשר נגרמים לאדם כתוצאה מרשלנות של אדם אחר או גוף יכולה להוביל לקבלת פיצוי ולעיתים אף קבלת אחוזי נכות. התחומים הנפוצים לצורך הגשת תביעת נזיקין כוללים תביעת נזיקין רשלנות רפואית, תאונות דרכים, רשלנות מצד המעסיק ועוד.

חקירות בתחום תביעות נזיקין

על מנת להגיש תביעת נזיקין, מומלץ ליצור קשר עם עורך דין אשר יגיש בשם התובע כתב תביעה, כנגד המזיק, חברת הביטוח וכן ביטוח לאומי, לצורך הגשת תביעה וקבלת פיצוי. גובה הפיצוי יכול לנוע בין אלפי שקלים למיליונים, במידה ואכן הוכח כי התרחש מצב של רשלנות.

במקרים שונים עורכי דין נעזרים בשירותם של חוקרים פרטיים בביצוע חקירות כלכליות לאיסוף מידע אישי או כלכלי על אנשים וגופים שונים לאיתור כספים, חשבונות בנק ונכסים. לכן, יצירת קשר עם עורך דין הינה חיונית לצורך הגשת תביעה, כמו גם בחינה של התיק בכדי לבחון האם אכן ישנה עילה לתביעה. בלא מעט מקרים, היתכנות התביעה במידה ונגרם נזק של מה בכך, מומלץ שלא להגיש תביעה, בשל העלויות הגבוהות הכרוכות כמו גם העובדה כי תהליך של חקירות בתחום תביעות נזיקין ולאחר מכן הגשת התביעה עשוי לקחת זמן רב.

הגשת תביעת נזיקין – מה חשוב לדעת?

כאמור, הגשת תביעת נזיקין מחייבת יצירת קשר עם עורך דין המתמחה בתחום, כאשר בשלב הראשון ייבחן עורך הדין את המקרה ויקבע מהו גובה הפיצוי, בהתאם למידת הנזק לכאורה. לאחר מכן ילווה עורך הדין את התובע בוועדה הרפואית הנערכת במוסד לביטוח לאומי, כאשר במסגרת הוועדה נקבעים אחוזי נכות. במידה ואחוזי הנכות אשר נקבעו אינם מתאימים למצבו של התובע, עורך הדין ייצור קשר עם רופא אשר יבחן את התיק הרפואי, ועל בסיס חוות הדעת שלו יוגש ערעור וכן ישמש כראייה בהליך התביעה. לעיתים, יעריך עורך הדין האם יש צורך בקבלת שירות של חוקר פרטי, לצורך איסוף של מידע, לצורך הוכחת התביעה. במידה והצליח התובע להוכיח ב 51% את יסודות העוולה, יפסוק בית המשפט לטובת התובע.

עוד משהו שיעניין אותך

שי פניני

שי פניני – משרד עורכי דין

Comments are closed.