ייתכן ואתה זכאי לפטור ממס הכנסה – מימוש זכויות רפואיות

פטור ממס הכנסה - מימוש זכויות רפואיות

הידעת שקיימת רשימת מחלות שעשויה לזכות אותך בפטור מתשלומי מס הכנסה?

להלן רשימה חלקית-מחלת כליות, טרשת נפוצה, עיוורון, חירשות, מחלת כליות,  מחלת לב, סכרת עם סיבוכים, מחלות ריאה, בעיות אורתופדיות, גידול ממאיר בהווה או בעבר, פרקינסון, פוליו ושיתוק ילדים ועוד.

אפשר לומר שלמעשה כל פגיעה או לקות יכולה להוות פרמטר שישפיע על הזכאות לפטור ממס הכנסה. אך הדרך לקבלת הפטור ממס הכנסה מורכבת.

ראשית ,יש לבדוק האם מדובר בנכות מבעיה רפואית אחת או ממכלול בעיות רפואיות ("נכות מצטברת"). שיטת השקלול של אחוזי הנכות תהיה שונה בהתאם.

בהמשך התובע, כלומר אתה, תקבל הזמנה לוועדות רפואיות שלאחריהן תיקבע לך דרגת נכות רפואית. אם הנכות  בשיעור 90% ומעלה יפיק פקיד השומה אישור רשמי לפטור ממס. כמובן שזהו תיאור כללי בלבד וישנן סוגיות רבות כמו למשל מה יהיה שקלול אחוזי הנכות אם הבעיה באיברים זוגיים.

גם תהליך הגשת הבקשה לפטור מתשלום מס הכנסה כולל שלבים רבים.

יש להגיש טפסים ואישורים לצורך הגשת בקשה לפטור, "טופס הפנייה לוועדה רפואית", שובר אגרה, כל התיעודים הרפואיים הרלוונטיים להוכחת הליקויים הרפואיים ובל נשכח שקיים בנוסף הליך ערר אופציונלי על החלטות ועדה רפואית.

ואם כל זה לא הספיק להתיש אז חשוב להדגיש את העובדה שגם לפקיד השומה עצמו יש סמכות לערער על החלטות וועדה רפואית. כלומר תמיד קיימת אופציה ש"תיגררו" להליך ערר על החלטות ועדה רפואית.

גם אם צלחתם את התהליך וזכיתם באישור  לפטור ממס הכנסה יש להגיש דו"ח שנתי לשנים הרלוונטיות. חשוב להדגיש כי אם הנתונים לא ידווחו בצורה מדויקת או ידווחו בצורה חלקית ולא מדויקת עלולים להיגרם עיכובים וכבר היו מקרים כי ללקוחות לא מעטים נוצר חבות במס הכנסה.

 

לשם כך הקימה לבנת פורן לפני כ -15 שנים את חברת לבנת פורן מימוש זכויות רפואיות. בחברה אנשי מקצוע מומחים בתחומם, בעלי ידע שנצבר במהלך שנים. הצוות שכולל עובדים, רופאים, מנהלי מימוש ונציגים יעניק לכם את הטיפול המסור ביותר.

 

לבנת פורן עמוד הפייסבוק הרשמי >>>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *