עורך דין פלילי

אם אתה צריך שירותי עורך דין פלילי, ראשית כל עליך לחפש עורך דין מומחה ומקצועי בתחום הפלילי. כמו שלא תלך לרופא משפחה שיבצע לך ניתוח במוח, כך לא תלך לעורך דין כללי, שייצג אותך במשפט פלילי. רישיון עריכת דין מותיר לאותם עורכי הדין לייצג אתכם בכל התחומים, ולכן ישנם עורכי דין שעוסקים ב…הכל. אבל הנזקים שנגרמים מייצוג של עורך דין שהוא לא עורך דין פלילי לא ניתנים לתיקון כלל וכלל. בשונה מתחומי המשפט האחרים, המשפט הפלילי עוסק בדיני נפשות, ולכן אל תתנו לאף אחד לצבור ניסיון על חשבונכם – בדקו כמה שנים העורך דין מתמחה בתחום הפלילי והאם טיפל במקרים כאלו בעבר. בדקו בתעודת עורך הדין שלו כי הוא אכן מתמחה בתחום הספציפי לו אתם זקוקים.

בתחום הפלילי יש למעשה גם תת תחומים, לא לכל ערך דין יש ניסיון בתחומים הספציפיים בתת תחומים, למשל – תאונות עבודה ותאונות דרכים, הלבנת הון, עבירות כלכליות וכו'.

אם עושים את האיזון בין ניסיון ובין וותק, רצוי שתשכור את שירותי עורך דין שהתמחה כבר חמש שנים, מאשר עורך דין שעובד עשרים שנה אבל הוא לא עורך דין פלילי ואין לו שמץ של מושג איך לייצג אותך נאמנה במשפט שלך ועשוי רק להזיק לך.

מודל הפרונט – הכוונה היא שהמשרד אליו פנית – השותף בעל המוניטין יקלוט אותך, בעוד מה שקורה שמטפל בך שותף זוטר או שכיר צעיר שהוא איננו מנוסה – איכות הטיפול היא פונקציה למומחיות של מי שמטפל בך.

כשתהיה בצרה סביר להניח שתתפתה לרוץ לכאלה ששמם מתנשא לפניהם, ולשכור את שירותיו של עורך דין פלילי בעל מוניטין, אך לא תמיד דווקא העורך דין הזה יטפל בעניינך, לעיתים הוא ישלח לך את העוזר או המתמחה שלו.

סנגור פלילי טוב יראה גמישות, יבקש להתאים את עצמו לשופט, ויבצע מחקר לגבי החלטות קודמות בעניינים דומים וילמד את השופט. אך יש לקחת בחשבון גם את חוסר הוודאות.

בהליך הפלילי יש אלמנטים משתנים, אשר הם אינם בשליטתו של העורך דין הפלילי. לדוגמא, בעקבות השקפת עולמו של שופט הוא יכול להגיע לתוצאה כל שהיא עקב הראיות שמונחות לפניו, בעוד ששופט אחר לנוכח אותן ראיות מגיע לתוצאה אחרת לגמרי.

לעורכי דין ובפרט לעורכי דין פליליים, ישנה את הנטייה להגזים ביכולת שלהם. באופי של העבודה שלהם הם נתקלים בשגרה במכשולים ובכישלונות. אם יהיה לסניגור מוניטין – לעולם לא כדאי לו להבטיח תוצאה כל שהיא. מה שהוא כן יכול להבטיח, שהוא יעשה את המיטב על מנת להביא את הזיכוי שלכם. הסניגור יכול להאמין לגרסה שלכם כלקוחות שלו, על סמך כך שהוא בודק את הראיות שמוצגות לפניו, ובכך הוא יכול להאמין שהמשפט יסתיים על הצד הטוב ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *