עובדות על לימודי משפטים בישראל – מדריך

אין ספק כי מערכת החוק עומדת מעל לכל. עולם הפשע מספק לא מעט סיפורים מעניינים, מה שמספק לעורכי הדין לא מעט עבודה. בשל כך, ניתן להבחין בעלייה במספר עורכי הדין אשר סיימו לימודי משפטים ויוצאים לעולם. אותה יציאה לעולם מלווה בחששות אך כאשר בוחרים מקום לימוד הנחשב לאיכותי העיסוק במשפטים אינו נראה מפחיד. כיום ניתן לראות לא מעט מוסדות המציעים תוכנית הכוללת לימודים בתחום המשפטים, מה שמאפשר לכם לבחור מבין מוסדות רבים.
לימודי משפטים- לא רק באוניברסיטה
אם בעבר היה נהוג לראות סטודנטים למשפטים אך ורק באוניברסיטאות, הרי כיום לימודי משפטים אינם נחלת הכלל של האוניברסיטאות בלבד אלא גם של מכללות. בדיוק כמו בתחומי לימוד אחרים, גם כאן חשוב מאד  לערוך השוואה בין מסלולי הלימוד על מנת לבחור את המסלול המתאים עבורכם. היות ומדובר על לימודים הנמשכים מספר שנים, חשוב מאד להשקיע בקבלת ההחלטה ולא לקבל את ההחלטה ברגע האחרון.
תנאי הקבלה
אם חשבתם כי תנאי הקבלה של למסלול לימודי משפטים לתואר ראשון דומים הרי טעיתם. תנאי הקבלה ללימודי משפטים שונים ממוסד לימודים אחד לאחר. יחד עם זאת, יש לזכור כי תנאי קבלה באוניברסיטאות גבוהים יותר בהשוואה למכללות. במקומות כמו אוניברסיטה תנאי הקבלה ייקבעו בהתאם לממוצע של בגרויות כולל פסיכומטרי. היות ומדובר בתנאי קבלה שונים, חשוב מאד לבחון את תנאי הקבלה לעומק.
כמה זה עולה לכם
בנוגע לשכר הלימוד, חשוב להדגיש כי שכר הלימוד אינו דומה במקומות השונים. במידה והנכם מעוניינים ללמוד לימודי משפטים באוניברסיטה, שכר הלימוד יקבע בהתאם להחלטות הממשלה ולמועצה הגבוהה לעומת המכללות אשר נחשבות למוסד פרטי ולכן שכר הלימוד אינו נקבע בהתאם להחלטות של המועצה הגבוהה להשכלה והממשלה.
מה כוללת תקופת ההתמחות
בסיום הלימודים, הסטודנטים נדרשים לעבור תקופת התמחות ובה השכר המשולם הינו שכר מינימום כאשר נדרש מהם לעבוד במשך שעות ארוכות במשרד. בתקופה הנ"ל סטודנטים רבים צריכים להיות מוכנים לעובדה כי לא יהיה ניתן לשלב עבודה נוספת עם לימודי משפטים אלא להשקיע את המאמץ בלימודים.
כחלק מההתמחות יש למצוא מקום להתמחות בו. מדובר באחריות הבלעדית של הסטודנטים למצוא מקום בו ניתן להתחיל את ההתמחות. מכאן, חשוב מאד לא לנוח על זרי הדפנה ולשקוע במחשבות אלא להתחיל לחפש   מקום. לשאלה כיצד נחפש מקום התשובה היא באמצעות המלצה של אנשים מתוך המקצוע אשר יש להם חוות דעת אודות המשרדים.
שימו לב! בשל הביקוש הרב וההיצע של המשרדים ההמלצה היא לא לחכות לדקה ה90 אלא לשלוח את קורות החיים בהקדם האפשרי על מנת לשריין מקום במשרד עורכי דין. ככל שתקפידו לשלוח קורות חיים לכמה שיותר משרדים, כך תוכלו לבחור את המשרד המתאים ביותר להתמחות ולא תאלצו להגיע למשרד אחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *