חוקי ממכר המזון – אישור משרד הבריאות למכירת מזון

בכדי לקבל רישיון ולפעול באופן חוקי, בתי עסק מסוגים שונים אשר מעניקים שירותי ממכר מזון, צריכים לעמוד בשורה של חוקים מחמירים וחשוב במיוחד לקבל את אישור משרד הבריאות בנושא. המטרה של חוקים אלו הוא לאפשר למשרד הבריאות למנוע מכירה של מזון מקולקל אשר עלול לגרום לנזקים בריאותיים שונים עבור האנשים אשר ייקנו ויצרכו אותו.

כחלק מכך, כל אדם אשר מעוניין לפתוח עסק אשר פעילותו או חלק מפעילותו מבוססת על ממכר מזון, צריך לדעת כי עליו לעמוד ברשימת תקנים מחמירים במיוחד בכדי לקבל רישיון אשר יאפשר לו להפעיל את העסק.

יש לקחת בחשבון, שהליך קבלת הרישיון יכול להיות ארוך במיוחד, כך שההמלצה היא להתחיל בצעדים בדרך לקבלת הרישיון זמן מה לפני המועד המתוכנן לפתיחת העסק. עסק אשר אינו עומד בכל אותם חוקי ממכר המזון ופועל ללא רישיון, ייסגר ובעליו עלולים לקבל קנס גבוה במיוחד.

מה צריך לעשות כדי לקבל אישור משרד הבריאות לגבי מכירת מזון?

השלב הראשון בדרך לקבלת רישיון לפתיחת עסקי מזון, יהיה הגשת בקשה לוועדת רישוי העסקים של המועצה המקומית. הבקשה חייבת לכלות בתוכה פרטים הנדסיים שונים לגבי בית העסק ובין היתר : שרטוט של בית העסק, פרטים על גודל בית העסק ועל חלליו השונים, סימון של כל המתקנים הסניטרים הנמצאים במבנה בו העסק שוכן ופרטים נוספים.

הבקשה הזאת נבחנת לעומק על ידי גורמים שונים אשר תפקידם לוודא שבית העסק הינו בטיחותי ועומד בסטנדרטים המחמירים ביותר של רישוי העסקים. רק אחרי שכל הבדיקות יבוצעו ויעלו ממצאים שהעסק אכן עומד בתקנות השונות, הוא יקבל את הרישיון ויוכל להתחיל לפעול ולהעניק את שירותיו.

את אחד האישור החשוב ביותר נקבל דווקא ממשרד הבריאות, כל עסק מזון מחויב לקבל את אישור משרד הבריאות למכירת המזון על מנת לעשות זאת, ורק לאחר מכן יוכל להתחיל למכור, וזה חשוב מבחינה חוקית מאוד על מנת שלא יהיו סיבוכים בהמשך ואף גוף \ אדם לא יוכל לבוא אלינו בטענות הן לגבי המזון והן לגבי העסק עצמו וניהולו היומיומי.

קבלת סיוע בנושא

כל מי שמתכנן לפתוח עסק בתחום המזון, חייב להבין לעומק את החשיבות של עמידה באותם חוקי ממכר המזון והבירוקרטיה אותו הוא צריך לעבור בדרך לקבלת רישיון אשר יאפשר לו להפעיל את העסק. מכיוון, שבלי היכרות מעמיקה עם חוקים אלו ועם רשימת הדרישות של רישוי העסקים לא יתקבל הרישיון, במקרים רבים ההמלצה עבור בעלי העסק תהיה להתייעץ עם חברות חיצוניות אשר מתמחות בנושא.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *