מה חשוב לדעת לפני שמתחילים בהליך גירושין?

לצערנו, זוגות רבים בישראל מחליטים להתגרש ולהיפרד, גם אחרי שנים רבות של נישואין וחיים משותפים. התהליך מלווה בתחושות קשות והוא לא קל לאף אחד מהצדדים

ההחלטה להתגרש אינה החלטה פשוטה. חייבים לקבל אותה בצורה נכונה, לאחר שמוצו כל ההליכים האפשריים וכל האופציות לגישור ולהבנה בין בני הזוג.

אם קורה ונפלה ההחלטה להתגרש, חשוב מאוד לפנות ולהתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה, שמתמחה בגירושין ורצוי שהוא יהיה קרוב אליכם: לדוגמא, אם אתם גרים בחיפה, כדאי לפנות לייעוץ עם עורך דין גירושין בחיפה, וכו'.

עד כמה קריטית הפניה לעורך דין?

קריטית מאוד, וחשוב שתעשה מוקדם ככל האפשר לאחר קבלת ההחלטה. אם קיבלתם החלטה חד צדדית להתגרש, יש יתרון גדול עוד יותר בפניה מוקדמת לעורך דין.

עורך דין מנוסה לענייני גירושין יסביר לכם מהו תהליך הגירושין וכיצד עליכם לפעול.

חשוב מאוד לדעת שיש כללי התנהגות שונים לנשים ולגברים, במקרה של גירושין, במיוחד אם הפניה הראשונית ומה שנקרא "פתיחת התיק" נעשית בבית דין רבני.

לדוגמא, אם אישה בוגדת בבעלה – גם אחרי שהתהליך החל – זכויותיה עלולות להיפגע רק בגלל עובדה זו.

חשוב לאסוף כל פיסת נייר

מאוד חשוב לפנות לבנק ולכל חברות הביטוח וגופי ההשקעה או הפנסיה איתם יש או היה לכם קשר בעבר, ולקבל מהם פרטים על החשבונות השונים שלכם, שמתנהלים בהם.

מלבד זה, חשוב מאוד לאסוף ולשמור תלושי שכר ואישורי מס שלכם ושל בן או בת הזוג שלכם ונתונים על רכוש משותף או רכוש אחר; רכוש שרשום רק על שמכם או על שם בן הזוג.

אם יש לכם נדל"ן בקשו ובצעו הערכת שמאי של הנכס שלכם, מוקדם ככל האפשר. זה יבטיח קבלת תמונת מצב מאושרת עם הכניסה להליך הגירושין; כזו שאין לגביה מחלוקת.

מה קורה אם יש חובות?

להחזר חובות משותפים אחראים שני הצדדים, אבל אם יש חוב רק לצד אחד, עליו לקחת עליו אחריות ולהחזיר אותו. חשוב לקבל מידע על כל החובות, כדי לא להימצא במצב שבו אתם מחזירים חוב שאינו שלכם, למעשה.

הכירו את מרוץ הסמכויות

חשוב מאוד לדעת שכמו שרמזנו למעלה, תיקי גירושים יכולים להידון הן בבתי משפט אזרחיים והן בבתי דין רבניים.

חשוב לפנות לעורך דין גירושין מנוסה, כדי שהוא או היא ייעץ לכם איפה לפתוח את התיק, ובכך להעניק לגוף זה או אחר את הסמכות לדון במקרה שלכם, לפי העניין עצמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *