למה חשוב לקחת שירות עורך דין מקרקעין בקניית דירה

קניית דירה היא דבר מאוד משמעותי, מבחינה כלכלית אין ספק שמדובר ברכישה הגדולה ביותר שאנחנו עושים במהלך חיינו. יש מי שעושה את זה פעם אחת ויש מי שעושה זה פעמיים, שלוש ואף יותר בחייו הבוגרים. מדובר על עסקאות אשר יכולות להגיע בקלות רבה לסכומים של מאות אלפי שקלים ואף מיליונים.

על כן, אנחנו לא יכולים להשאיר את ביצוע העסקה וכל מה שמסביב לה, אך ורק להתדיינות בינינו לבין הרוכשים או המוכרים, אנחנו חייבים שיהיה גורם מקצועי, מוסמך ומנוסה אשר יהיה אחראי על התהליך. לשם כך בדיוק עלינו לשכור עורך דין מקרקעין.

לכאורה זה נשמע מוזר, הרי כשאנחנו מבצעים עסקה מסוימת, אנחנו לא בהכרח ממהרים לשכור את שירותיו של עורך דין, לפחות לא בכל עסקה, אז למה כשאנחנו רוצים לרכוש דירה חדשה אנחנו אמורים לקחת עורך דין שיפקח על התהליך, וכפי שנראה מיד יוכל לבצע עוד מספר דברים? הסיבות הן פשוטות, בגלל סכומי הכסף הרבים שנעים סביב העסקה וכן בגלל עצם העובדה שאנחנו עושים את העסקה הזאת רק פעם אחת או פעמיים בחיים ולא בכל יום.

לפני שנסביר מה בדיוק תפקידו של עורך דין מקרקעין, נציין שאנחנו יכולים לשכור עורך דין בצורות שונות, בין אם זה מתוך המלצות באינטרנט, המלצות של חברים ובני משפחה ודרך שורה ארוכה של מקורות נוספים.

מה בדיוק תפקידו של עורך דין מקרקעין?

תפקידו של עורך דין מתחיל עוד לפני שאנחנו מגיעים לשלב הרכישה בפועל. במידה ואנחנו מעוניינים בנכס מסוים, אז עורך דין מקרקעין יכול לבצע עבורנו בדיקה, מה מצב הנכס, מה בדיוק הזכויות עליו, האם בעליו יכול למכור אותו. בין היתר הוא יבדוק האם יש עליו עיקולים, האם הוא כשיר למכירה, וכן מה תוכניות המתאר באזור, האם משתלם לנו לרכוש אותו מבחינה משפטית.

במידה ונמצא שאכן ניתן למכור אותו ואנחנו יכולים לרכוש אותו, אז יתחיל להתנהל משא ומתן. לשם כך אנחנו יכולים להשתמש בשירותיו של עורך דין אשר ינהל אותו ויפקח עליו. לשם כך אנחנו צריכים למצוא עורך דין אשר יודע להתדיין ומסוגל לנהל גם משא ומתן מחוץ לכותלי בית המשפט.

במידה והמשא ומתן מצליח, אז יתחיל ניסוח החוזה, וגם כאן יש תפקיד לעורך דין, הוא ינסח ביחד עם עורך דינו של הצד שני את החוזה, עליו נצטרך לחתום בשביל לבצע את הרכישה. תפקידו לא ייגמר כאן, שכן אחרי חתימתנו, יהיה צורך בפיקוח ובקרה על קיום ההסכם בפועל, ושוב תפקיד זה מצוי, בין היתר, בידיו של עורך דין מטעמנו ומעטם הצד השני.

צריך לומר שבמקרים מסוימים, גם אחרי ביצוע הרכישה בפועל, יש צורך להיעזר בעורך דין מקרקעין אם שלבים מסוימים בביצוע העסקה אינם מתבצעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *