דרגות הענישה בעבירת מהירות מופרזת

לנהיגה במהירות מופרזת יש מחיר. בהיות נהיגה כזאת בבחינת עבירת תנועה ועם הגברת האכיפה של נהיגה במהירות מותרת, נקבע רף ענישה אחיד על פי כמות הקילומטרים של נהיגה מעל הרף המותר.  דרגות נהיגה נפרדות קיימות לנהיגה בשטח עירוני ובשטח בין עירוני.
בשטח עירוני:
‎0-20 קמ"ש מעל המהירות המותרת– ברירת משפט או קנס כספי בגובה ‎250 ₪.
‎21-30 קמ"ש מעל המהירות המותרת   ברירת משפט או  קנס כספי בגובה ‎750 ₪. וצבירת שמונה נקודות
‎31 קמ"ש ומעלה מעל המותר צבירה של 10 נקודות וזימון למשפט.

דרגות הענישה בעבירת מהירות מופרזת בשטח בין עירוני
מהירות שבין  ‎0-25 קמ"ש מעל המותר – ברירת משפט או תשלום ‎250 ש"ח
מהירות שבין  ‎26-40 קמ"ש מעל המותר – ברירת משפט או תשלום ‎וצבירת שמונה נקודות.
מהירות של 41 קמ"ש מעל המותר ומעלה – הזמנה לדין וצבירת 10 נקודות.
למשטרת ישראל נתונה הסמכות לשלול את רישיון הנהיגה של הנוהג שנתפס במהירות מעל המותרת  וקיבל זימון לבית משפט למשך 30 יום. שלילה זו המכונה פסילה מנהלית מונעת המשך נהיגה של נהג המסכן אנשים בנהיגתו.
שיקול דעת של שופט עשוי להקל בעונש או להחמירו לכן חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה בכל מקרה שבו מקבלים זימון לבית משפט. עורך דין הבקיא בתחום יכול למצוא סימוכין לטענות בדבר אי כשירות מכמונת המהירות שאל פי תוצאותיה נקבעה המהירות, ליקויים בהתנהגות השוטר המפעיל את המכמונת, העדר כיול שלה או כיול בלתי מדויק ועוד.
ייצוג על ידי עורך דין מאפשר לכם להעמיד טיעוני נגד או להציג נסיבות מקלות לענישה מופחתת ואף לזיכוי בהינתן ראיות ותנאי סף מספיקים לכך, כגון: העדר הרשעות קודמות, טעות בזיהוי כלי הרכב שבו כביכול נהגתם ועוד. בקיאותו של עורך דין שמשרדנו מעמיד לרשותכם והניסיון המצטבר של ועשויים לגרום לכם לשלם את המחיר הנמוך ביותר האפשרי מכל הבחינות.
נסיבות העבירה עשוית להיחשב לנסיבות מקלות לזכותכם אבל גם אותן חשוב להציג באופן שישכנע את השופט, וזאת מסוגל לעשות עורך דין מומחה ומיומן. בכל מקרה  בהינתן דוח על נהיגה במהירות מופרזת חשוב ומומלץ ליצור קשר עם עורך דין לאלתר כדי להימנע מטעויות, אשר עלולות להיות בלתי הפיכות, כגון תשלום קנס לאלתר המהווה הודאה באשמה שאינה מאפשרת הגשת בקשה לביטול הכוח או בקשה להישפט.
על אף קיומו של סולם ענישה מדורג יש אפשרות למיצוי הסיכוי לזיכוי בכל אחת מהדרגות, לכן חשוב למצות את הסיכוי על ידי פנייה למשרדנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *