תאונת עבודה – מדריך לאחר תאונה בעבודה

תאונת עבודה היא מצב שאף אחד לא באמת רוצה להגיע אליו, גם אם הפיצויים ממש גבוהים. מהי תאונת עבודה? מה ניתן לעשות יום אחרי? האם מגיע פיצוי? כל התשובות לשאלות אלו במאמר שלפניכם.

חשוב לדעת כי במידה ועברתם תאונת עבודה בדרך לעבודה, בתוך העבודה ובדרך חזרה מהעבודה נוצרת לכם זכות לקבלת טיפול רפואי וכן זכות לקבלת מענק או קצבה כספית במטרה להקל ולעזור במצב שאליו נקלעתם.

shutterstock_175027754

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא מצב בו העובד נפגע במסגרת העבודה. תאונת עבודה תבוא לידי ביטוי באחד מהמקרים הבאים:

  1. תוך כדי העבודה במקום העבודה.
  2. עקב מטלה או עבודה במקום העבודה.
  3. בדרך אל או מהעבודה.
  4. פגיעה עקב חשיפה או מגע עם חומרים מסוכנים המשפיעים ופוגעים בבריאות העובד. על מנת שסעיף זה יהוו תאונת עבודה הפגיעה אמורה להיות בבמהלך השנים בהם העובד עבד במסגרת העבודה.
  5. תאונת דרכים בדרך אל העבודה או ביציאה ממנה או לחילופין במקרה שבו העובד נשלח על ידי המעסיק לבצע משימה במסגרת העבודה או במסגרת תפקידו.

לא להתמודד לבד

אחד הדברים החשובים לאחר תאונה בעבודה הוא לא להתמודד עם הסיטואציה לבד. בהרבה מקרים על מנת לקבל את מה שמגיע לנו לאחר תאונת עבודה יש תהליך של בירוקרטיה. אותו אדם שעבר את התאונה צריך להוכיח שאכן הוא נפגע וכן להוכיח את מידת הפגיעה. בהרבה מקרים אנשים לא מודעים לזכויות שלהם במקרי תאונות ולכן ליווי של איש מקצוע בתחום כגון עו"ד או חברות שונות יכולות לשנות את המצב שלכם באופן משמעותי, לקצר את הדרך בתהליך ואפילו להגדיל את סכום הפיצוי או הקצבה שמגיע אליכם.

מי משלם את ההוצאות הרפואיות?

החוק קובע שאדם שעבר תאונת עבודה זכאי לקבלת טיפול רפואי הכולל ימי החלמה, התאוששות ושיקום משירותי בריאות המדינה. אדם שעבר תאונת עבודה לא ישלם עבור הטיפול וימי ההחלמה אלא המדינה. במקרים בהם הטיפול והתשלום עבור הטיפול חייב להיות מיידי זכאי הנפגע לקבלת החזרים עבור הטיפולים שקיבל מהביטוח הלאומי.

לסיכום:

על מנת למקסם את זכויות הנפגע מומלץ לפנות לאיש מקצוע שילווה את הנפגע וידאג לזכויותיו הרפואיות והכספיות וכן התנהלות מול ביטוח לאומי. תאונת עבודה היא דבר טבעי שיכול לקרות לכל אחד מאיתנו ולכן חשוב להכין את הזכויות בנושא זה.

Comments are closed.