תביעת תאונות עבודה

אף אדם לא היה רוצה שתקרה לו תאונת עבודה אבל מכיוון שאף אחד אינו חוזה את העתיד ולא יודע מה עומד לקרות, כדאי לדעת דברים רבים בנושא זה כדי להיות מוכנים ומאורגנים ולדעת מה קורה בתחום זה ומה אומר החוק בנושא של תאונות עבודה.

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה מוגדרת על פי החוק ככל תאונה בה יש פגיעה באדם מסוים עת היה בדרכו אל מקום עבודתו או בדרכו חזרה מהעבודה הביתה. תאונה זו יכולה להיות תאונה המערבת כלי רכב, פגיעה באדם כהולך רגל או בעת נסיעה בתחבורה ציבורית.

תביעת תאונת עבודה – כשמה כן היא זו התביעה להכיר בתאונה מסוימת כתאונת עבודה וככזאת לעיתים האדם שנפגע זכאי לקבל הטבות או הקלות במסגרת תשלום מיסים למדינה או כקבלת קצבה מטעם המוסד לביטוח לאומי.

על מנת להגיש תביעת תאונת עבודה יש למלא טפסים שונים מטעם מקום העבודה ולהגיש אותם במוסד לביטוח לאומי הקרוב ביותר אל מקום המגורים.

כיצד להגיש תביעת תאונת עבודה?

כמו בכל תחום שבו יש צורך או רצון להגיש תביעה לבית המשפט מומלץ להיוועץ עם עורך דין או אדם המכיר את התחום ובקיא בו. הנושא של תאונות עבודה הוא סבוך, פתלתל ומסועף ורצוי שלא לקחת החלטות מבלי לקבל חוות דעת מקצועית ומוסמכת מאדם שיש לו ניסיון וידע עשיר בתחום זה.

אדם זה שממנו מקבלים את הייעוץ יכול להיות עורך דין המתמחה בתחום זה או אפילו אדם שביצע את התהליך ומכיר בשל כך את השלבים ואת הפעולות שיש לבצע על מנת להגדיל את הסיכוי שהתביעה תתקבל.

הדבר החשוב ביותר כאשר מדובר על תאונות עבודה הוא לגשת להיבדק אצל רופא או בבית החולים הקרוב וליידע את מקום העבודה על אודות התרחשותה של התאונה.

יש לוודא שמתקבלים הטפסים שיש להכין וכמובן לצרף אליהם את המסמכים הרפואיים, חוות הדעת מטעם הרופאים שבדקו וגם לצרף קבלות על תשלומים ששולמו כתוצאה ישירה מהתאונה שקרתה (טיפולים, תשלום עבור סיוע בעבודות הבית או בשל היעדרות ממקום העבודה).

Comments are closed.