רשלנות רפואית

בכל פעם שאנחנו טועים, אנחנו נהנים לנופף באמירה – 'אנחנו לא מלאכים, וכל בן אדם עשוי לטעות'. אז נכון שזה כך, אך יש טעיות שהן ניתנות לתיקון ועל כן הן נסלחות, אך יש טעויות כבדות משקל אשר עליהן קשה מאוד לעבור לסדר היום בגלל הנזקים שהם מותירים אחריהם והם בלתי ניתנים לתיקון. כך זה כאשר מדובר במחדל רפואי כאשר רופא נכשל במלאכתו עקב רשלנות. שמענו על אין ספור מקרים אשר בעקבות זלזול של הרופא או בעקבות רשלנות נפגע החולה ולעיתים מדובר בפגיעה שהיא לצמיתות. אם זוהי נכות אשר ממנה סובל החולה ובמקרים גרועים יותר יכול הדבר להגיע אפילו למוות. כך שאם בטעויות מסוגים אחרים ניתן לנגב את השולחן ולהמשיך הלאה, הרי שכאן מדובר במחדל שיש להידרש אליו ולטפל בו בכל הרצינות.

איך מונעים רשלנות רפואית?

איך ניתן למנוע את התופעה, זוהי שאלת השאלות… כל אדם שנכנס לידיו של הרופא ובייחוד כאשר מדובר במצבים סבוכים יותר מסתם וירוס או שפעת, כמו לדוגמא אדם שנכנס לניתוח, או אדם שמאושפז בבית החולים ונתון לחסדי הרופאים שמזריקים אל תוך האינפוזיה את התרופות הנדרשות, וגרוע יותר כאשר מדובר בחולים סיעודיים שאין להם כל אפשרות לעקוב אחר הטיפול הניתן להם, בכל אותם המקרים חשוב מאוד שבן משפחה של החולה ישהה יחד עמו ויעקוב אחר הטיפול הנעשה בחולה ולשאול על כל דבר שאינו נראה לו. לא לסמוך בעיניים עצומות על הצוות הרפואי שיהיה מקצועי ככל שיהיה, אך עלול לשגות לעיתים אם זה בגלל העובדה הפשוטה שמדובר בבני אנוש, ואם זה בגלל העומס הרב המוטל על כתפיהם ושעות המשמרת הארוכות שלא תמיד עושות טוב עם שיקול הדעת של הרופאים ועם הערנות שלהם.

נפגעתם מרשלנות רפואית? יש לכם כתובת!

אם קרה ונפגעתם חלילה בעקבות רשלנות רפואית, אתם ממש לא צריכים לעבור על כך בסלחנות. זה לא ממש משנה מהי רמת הפגיעה. אתם יכולים להיות זכאים לפיצויים בסדר גודל ששווה להשקיע.

לכן כדאי לפנות אל עורך דין המציע את הטיפול בתביעות מן הסוג הזה וליהנות מכל הזכויות והפיצויים המגיעים לכם על פי חוק.

Comments are closed.