עריכת דין- כל האמת על המסלול היוקרתי

סיימתם תיכון, השתחררתם מהצבא וכבר הספקתם לחזור מהטיול הגדול. עכשיו אתם ניצבים בפני שאלה שרובנו שאלנו את עצמנו. מה ללמוד? האם ללמוד? וכמובן, מה זה ייתן לי בעתיד?

תחום המשפט הינו תחום רחב ופופולרי, אשר מאות אנשים מנסים את מזלם להתקבל ללימודי המשפטים. תנאי הקבלה לתואר זה הם קשים מאוד ולפעמים כמעט בלתי אפשריים.

 

מוסדות שיפוטיים בישראל

 

מה תואר במשפטים ייתן לי?

בפן המשפטי, לאחר שנת ההתמחות ולאחר שעברתם את בחינות הלשכה, באפשרותכם לעבוד במשרד עורכי דין, בין אם זה המשרד בו התמחתם ובין אם לא. לתואר במשפטים יש מגוון רחב של קטגוריות. לכן, אם קיימת אצלכם זיקה לנושא מסויים, אפשר שתדבקו בנושא זה למשך כל תקופת הלימודים לתואר ועד ההתמחות. כך יכולת המיקוד תבוא לעזרתכם בשלבים קריטים כמו קבלה למשרדי עורכי דין ברמה גבוהה.

לימודי משפט מעניינים אותי אבל אני לא רוצה להיות עורך דין

דעו כי תואר במשפטים יכול למנף את חייכם, ולאו דווקא בפן המשפטי. אינכם חייבים לעבוד כעורכי דין אם אינכם חפצים בכך. ישנם שימושים שונים ומגוונים לתואר במשפטים. עם הידע שרכשתם בשלוש השנים וחצי של התואר, ועוד שנת התמחות, אתם למעשה יכולים להיות כל מה שתרצו.

  • מנהיגי עולם
  • חברי כנסת
  • מנהלי חברות
  • משפטנים בחברות ענק

האם תואר במשפטים יכול להיות תואר משולב?

כן. ביכולתכם לשלב את תואר המשפטים עם עוד תואר ולהעשיר את הידע שלכם. שילוב תארים הוא דבר נפוץ והמון סטודנטים שהגיעו עם מטרה אחת יצאו עם שתיים. כך למשל, תוכלו ללמוד משפטים ופסיכולוגיה, משפטים וניהול עסקים, משפטים ורפואה ועוד כמות נכבדת של תארים הניתנים לשילוב עם תואר במשפטים.

אני רוצה ללמוד משפטים במכללה, איך עובד התשלום?

בראש ובראשונה, כיוון שאוניברסיטאות הן הגוף הראשי ללימודי ההשכלה גבוהה, חשוב לציין כי שכר מכללות הוא יקר יותר, לפעמים אפילו באופן משמעותי. אך הדעה הרווחת היא שתנאי הקבלה לאוניברסיטאות קשים יותר מהתנאים של מכללות ודרישות האוניברסיטה יהיו גבוהות יותר מדרישות מכללה, החל ממוצע הפסיכומטרי והבגרויות שלך ועד לקורסים והעשרות שעשית בזמנך הפנוי עד למועד הגשת המועמדות לתואר.

ואם אין לי דרך לשלם כל כך הרבה?

כמובן שיש אפשרות לקבלת מלגה, בהתאם לתנאי המלגה ובהתאם למדדים שלך. מלגות ניתנות על ידי גופים שונים העוסקים בנושאים רבים ומגוונים.  כך לדוגמא, בעיה כלכלית של סטודנט יכולה להיפתר על ידי קבלת מלגה המסייעת לסטודנטים דלי הכנסה.

ואיך אני מגיש בקשה למלגה?

הליך קבלת מלגה דורש מהסטודנט הוכחות לאורח חייו, מעין הוכחה לנותן המלגה שאכן הסטודנט שצריך עזרה יקבל את העזרה הנחוצה לו. על אף שמלגות מוכרות יותר בפן הכלכלי, ישנן מלגות אשר מבקשות דרך אחרת לעזור לסטודנט המיועד. מלגות לחיילים, לעולים חדשים ולאמהות חד הוריות הן רק חלק מהדוגמאות המוכרות למבקשי המלגות.

ואם סיימתם לימודי משפטים והחלטתם על הסבה להייטק?

סמנכ"ל כספים במכללת סלע עופר אלשיך מייעץ לכם מניסיונו הרחב: כמשפטנים עליכם להדגיש בקורות החיים ובראיונות את  התואר במשפטים שרכשתם ובאם סיימתם בהצטיינות על אחת כמה וכמה. מעסיקים בהייטק רואים כמעלה יכולות חשיבה וניתוח גבוהים ולימודי משפטים מתאפיינים בך. לכן אל תחששו מחוסר הניסיון ומצאו את החוזקות שבכם!

העקרונות שכל בוגר לימודי הייטק חייב להכיר מפי עופר אלשיך>>>

 

Comments are closed.