עקיפה מסוכנת

כל נהג נדרש מעת לעת לבצע עקיפה בכביש. החוק מגדיר מתי מותר לעקוף ומתי עקיפה מוגדרת אסורה. אם שוטר עוצר נהג ומאשים אותו כי ביצע עקיפה אסורה, יתכן והדבר יגרור זימון לבית המשפט. סיטואציה זו כמובן אינה נעימה ועשויה לגרור בעקבותיה ענישה כבדה. עבור נהגים אשר רוצים את מקסימום ההזדמנות להגן על עצמם, במטרה לנסות ולהתמודד בצורה הטובה עם המצב, מומלץ לפנות אל עו"ד תעבורה באשדוד.

מתי אסור לעקוף

תקנות התעבורה מגדירות כמה סיטואציות בהן אסור לנהג לעקוף רכב אחר. סיטואציות אלו שונות אחת מהשנייה ברמת החומרה שלהן, ולכן גם העונש שייגזר על הנהג במידה וימצא אשם שונה בין המקרים. עו"ד תעבורה באשדוד יוכל לבחון את הסעיף בו הנהג מואשם וינסה להביא לזיכוי או להמרתו לסעיף עבירה קל יותר.

עקיפה בדרך לא פנויה

עקיפה בדרך לא פנויה היא החמורה מבין עבירות עקיפה מסוכנת. כאן מדובר על סיטואציה בה נהג ביצע עקיפה כאשר ראה כי הדרך במסלול הנגדי אינה פנויה. הדגש כאן הוא על העובדה כי שדה הראיה של הנהג היה פנוי, ולכן לא יכול הנהג לטעון כי לא ידע שהוא עוקף בצורה שיכולה לסכן אותו ואת הציבור המצוי בסביבה. לרוב יצוין בדוח כי התנאים הסביבתיים לא אפשרו לבצע עקיפה בטוחה, והנהג היה חסר אחריות ובחר להתעלם מהעובדות הללו. העונש בגין סוג עבירה זו הינו שלושה חודשי פסילת רישיון הנהיגה בפועל.

שדה ראיה מוגבל או חסום

עקיפה במצב בו הראות לקויה או שדה הראיה חסום היא השנייה בחומרתה במסגרת עבירת עקיפה מסוכנת. רמת החומרה כאן נמוכה מהסיטואציה הקודמת, מכיוון שעצם העובדה ששדה הראיה של הנהג לא היה פנוי מעיד על כך שהוא לא עשה מעשה מסוכן מתוך וודאות מוחלטת. אמנם הנהג בסיטואציה זו היה רשלן, כי בכל זאת עקף כאשר לא היתה וודאות כי יצליח לסיים בשלום את העקיפה, אך לא מדובר על זלזול מלא בסכנה. בגין עבירה זו לא מוגדרת תקופת מינימום לפסילה.

חציית קו הפרדה רצוף

עבירה נוספת במסגרת עקיפה מסוכנת כוללת עקיפה תוך מעבר של קו הפרדה לבן. חשוב לציין כי אין חשיבות לתוצאות העקיפה, באם גרמו לסיכון או לא, ומעצם העקיפה על קו הפרדה רצוף מדובר בעבירת תנועה.

Comments are closed.