עורכי דין פליליים בישראל במאה ה-21

המציאות בישראל היא כזו, שהרוב המוחלט – 99% ויותר – מהמשפטים הפליליים מסתיימים בהרשעתו של המואשם בפלילים. שיעור ההרשעות הזה הוא מהגבוהים בעולם המערבי ואולי הגבוה בו.

במציאות הזו, אין פלא שיש ביקוש לא קטן לשירותיהם של עורכי דין פליליים, שמוצאים את עצמם מבוקשים ומעורבים לא רק במשפטים גופא, אלא בכל מיני פרוצדורות, מהלכים ופעולות שללא התערבות שלהם עלולים לסבך את המואשם בפלילים שלא לצורך.

לרשימה מלאה של עורכי דין בכל התחומים באתר בזק b144

מהם התחומים שבהם עוסקים עורכי דין פליליים?

מדובר בהרבה מאוד תחומים – אולי יותר מכל סוגי עורכי הדין. לדוגמא, ללא שום סדר עקרוני ברשימה:

עורכי דין פליליים מייצגים לקוחות בתחומים כמו עבירות מס וצווארון לבן, עבירות רכוש שונות, אלימות במשפחה ובכלל, ייצוג בבתי משפט צבאיים לפי דיני צבא, ייצוג בבתי משפט לנוער בכל נושא עבריינות נוער, בפשיעה חמורה ואלימות, עיכוב הליכים שונים ועוד.

בנוסף, עורכי דין פליליים מטפלים גם בייצוג מול בתי משפט מחוזיים והעליון, מטפלים בעתירות שונות – לבתי הסוהר, לנשיא המדינה או לוועדת שחרורים – מכינים לתסקירים של קציני מבחן וכדומה.

  • מכאן אנחנו מבינים שעורך דין פלילי צריך להיות אדם בעל ניסיון במגוון גדול של תחומים או בעל התמחות ספציפית מאוד, שבה הוא יכול לספק את השרות הטוב ביותר ללקוחות שלו.

מתי רצוי להתייעץ עם עורך דין פלילי?

במציאות הישראלית? מהרגע שבו דופקים על הדלת שלכם.

בישראל של המאה ה- 21 אדם יכול למצוא את עצמו מסובך בפלילים גם בגלל דברים פעוטים ומסיבות שייראו לו תמוהות לחלוטין.

  • חוב ישן שנשכח, למס הכנסה? יכול להיות שהסתבכתם בפלילים.
  • הייתם מעורבים בקטטה, אפילו מתוך הגנה עצמית? כנ"ל.
  • כבר היו מקרים שבהם מישהו החליט שהוא מגיש תלונה על אדם אחר כמעשה נקמנות או הטרדה.

כל הדברים האלה, ואחרים, יכולים להסתיים אמנם בשחרור מיידי, אבל יכולים גם להגיע לדיון ושחרור מסיבות של חוסר ראיות או הגדרה מחייבת אחרת.

חלק מהשחרורים האלה נעלמים כלא היו, אבל חלק משאירים כתם וחותם (בצורת רישום פלילי) על אדם שלא חטא בדבר.

  • התערבות בזמן של עורך דין פלילי, שמבין את המשמעות של כל צעד ושל כל דבר שנאמר יכולה להציל את החף מפשע מפני צרה גדולה בהמשך הדרך.

מהו שכרו של עורך דין פלילי?

מפגישת הייעוץ הראשונה ועד לזיכוי המיוחל יוציאו לקוחותיהם של עורכי הדין הפליליים מאות שקלים ויותר לכל פעולה, ולעתים אף לשעת עבודה.

בכל הקשור בדיני אישות ופלילים, שכרם של עורכי הדין הם מהגבוהים ביותר בתחום.

Comments are closed.