עו"ד לייצוג מול ביטוח לאומי

עברתם תאונת עבודה או תאונת דרכים ?חוששים שאתם סובלים ממחלת מקצוע? ייתכן שאתם זקוקים לסיוע סיעודי עקב גילכם המבוגר ועוד… מסיבות כאלו ואחרות עליכם לפנות לביטוח לאומי במטרה לקבל פיצויים המגיעים לכם על פי חוק: בין אם באמצעות תשלום חד פעמי, קצבה קבועה כלשהי, או קצבה אחרת לזמן מוגבל. בכדי שתקבלו מה שמגיע לכם, תצטרכו לנכוח בפני ועדה רפואית. עם זאת, עבור רבים, אותה וועדה רפואית הינה גורם לא מוכר וזר ובמקרים רבים אם מאיים. ובכן, נשאלת כאן השאלה: האם תוכלו לפנות אל עורך דין בעל התמחות בביטוח לאומי שיידע לייצג אתכם כראוי בוועדה הרפואית? מסתבר שהתשובה היא חיובית.

ייצוג עורך דין מול ביטוח לאומי – כיצד מתבצע?

כיצד עורך דין יכול לייצג אותך מול ביטוח לאומי? החוק קובע מפורשות שכאשר מוזמן אדם לוועדה רפואית של ביטוח לאומי, הוא לא חייב להיות זה שמייצג את עצמו, שכן הוא רשאי להסתייע בבן משפחה שילווהו וייצגו; לחילופין, הוא רשאי להסתייע בשירותי עורך דין ביטוח לאומי לאחר שנן לו ייפוי כוח מתאים, על-מנת זה ייצגו בוועדה הרפואית. מבחינת הוועדה, עורך הדין מייצג אתכם, אולם גם אתם רשאים להשיב על דברים, לענות על שאלות או להעיר הערות כאשר המצב מתאים או דורש. עם זאת, הדבר נתון לבחירתכם המלאה. זכרו כי במקרים מסוימים התובע לא יכול לייצג את עצמו כלל, תהינה הסיבות סיעודיות או רפואיות, ואז סיוע של עורך דין נדרש בהחלט.

עורך דין לסיוע בהכנה לקראת הוועדה

מלבד הייצוג עצמו בוועדה הרפואית, הרי שאותו עורך דין ביטוח לאומי יידע לסייע לכם גם בעבודה המקדימה שעליכם לעשות לפני בואכם לוועדה. עורך הדין יסביר לכם כיצד הדברים עובדים ויקנה לכם כלים חשובים להבנה כיצד להתנהל במהלך הוועדה. הוא יכין אתכם לקראת שאלות אפשריות שאתם עשויים להישאל בוועדה ועל התשובות שכדאי לכם לספק לה. הוא יסביר לכם את האינטרס של ביטוח לאומי מולכם. באופן זה תוכלו להיערך לוועדה באופן מקיף הרבה יותר.

עורך דין ביטוח לאומי להענקת ביטחון לקראת הוועדה

יתרון בולט נוסף לליווי של עורך דין בוועדה הרפואית הוא בביטחון שהוא יכול לספק לכם. בדרך זו, החוויה המאיימת והמפחידה, בתחילה, הופכת לפשוטה ונגישה הרבה יותר – כך שתוכלו לעבור אותה בקלות יחסית.

סיוע של עורך דין בענייני ביטוח לאומי גם לאחר הוועדה הרפואית

זכרו כי עורך דין ביטוח לאומי יידע ללוות אתכם גם בשלבים שונים לאחר הוועדה הרפואית. תוכלו , למשל, להגיש ערר על המסקנות מטעם הוועדה ולהגיש דרישה לוועדה נוספת – ומה טוב שיש בכך סיוע של עורך דין מתמחה. מלבד זאת, במידה שתרצו להגיש תביעה בבית המשפט מול ביטוח לאומי, אותו עורך דין יוכל לסייע לכם בהכנת התביעה.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

שי פנינימומחה בדיני סחר וקימעונאות
מכונות קפה – נספרסו
משרד עורכי דין שי פניני
השכרת רכב בירושלים – מבית שלמה סיקסט
עו"ד שי פניני – עורך דין

Comments are closed.