עבירות תעבורה נפוצות

על מנת שאדם יקבל רישיון נהיגה, עליו ללמוד את חוקי הנהיגה והתנהגות בכביש, במסגרת לימודים למבחן התאוריה. כמו כן לומד בפועל אדם כיצד לנהוג בפועל, והוא נבחן על כך במסגרת מבחן נהיגה מעשי (טסט). יחד עם זאת, נהגים רבים אשר עברו בהצלחה את מבחני הנהיגה מוצאים עצמם מואשמים בביצוע עבירות תנועה. חשוב לציין יש לא מעט פעמים בהם פניה אל עורך דין תעבורה פתח תקווה או בכל עיר אחרת, יכול לשנות את פני המצב עבור הנהג המואשם. מעורבות של עורך דין חשובה והכרחית על מנת לצמצם נזקים.

סוגים של עבירות תנועה

דיני התעבורה מגדירים רמו שונות של חומרה בגין כל עבירת תנועה. לרוב קיים קשר ישיר בין רמת החומרה שהוגדרה לרמת המסוכנות של העבירה. ככול שהעבירה מוגדרת חמורה יותר, כך סביר שגם העונש בגינה יהיה חמור יותר. כאשר פונים אל עורך דין תעבורה פתח תקווה חשוב לנסות ולהוכיח בעזרתו כי רמת המסוכנות של העבירה נמוכה מזו שהוגדרה, מכיוון שהמרת סעיף האישום לסעיף קל יותר תשפיע באופן ישיר על העונש שייגזר על הנהג, במידה ואכן ימצא אשם.

עבירות תנועה נפוצות

עבירות תנועה נפוצות

עבירות שכיחות

בין כל עבירות התנועה המאוגדות בתקנות התעבורה קיימות עבירות יותר נפוצות ושכיחות מאחרות:

  • נהיגה ללא רישיון – עבירה זו נחלקת לכמה רמות חומרה, כאשר החמורה מהם היא נהיגה כאשר הנהג מעולם לא הוציא רישיון נהיגה. רמת מסוכנותו היא גבוהה ביותר, לאור ההנה כי אינו יודע כיצד עליו לנהוג בהתאם לחוקים שהוגדרו. לצד עבירה זו קיימים מספר מצבים נוספים, כגון נהיגה ברכב מסוג שונה מסוג הרכב שמצויין ברישיון, או נהיגה כאשר רישיון הנהיגה אינו בתוקף.
  • מהירות מופרזת – החוק מגדיר מהי המהירות המותרת לנהיגה בכל כביש וכביש. באם נהג עבר את מהירות זו ונתפס, יגרור הדבר זימון לבית הדין.
  • נהיגה בחוסר זהירות – סעיף נוסף המוגדר במסגרת תקנות התעבורה, והוא משקף מספר מצבי נהיגה אשר מאוגדים תחת עבירה בשם נהיגה בחוסר זהירות. בגין סעיף זה יש מצבים בהם מוגדר קנס כספי ובמצבים אחרים יכול להיגזר עונש של פסילת רישיון, בהתאם לרמת המסוכנות.
  • נהיגה בשכרות – החוק מגדיר מהו אדם שיכור ב – 4 סעיפי משנה. בחוק מוגדרת כמות אלכוהול אשר מותר שתהיה בדמו של הנהג או בליטר נשיפה (מבדק ינשוף).
  • עקיפה מסוכנת – נהג אשר מבצע עבירת עקיפה בניגוד להוראות התעבורה וייתפס יידרש לעמוד לדין. עבירה זו גם היא נבחנת בהתאם לסיטואציה הספציפית ובהתאם להיסטוריה של הנהג.

מדוע מומלץ לפנות אל עורך דין

עורך דין תעבורה פתח תקווה מתמצא באופן מוחלט בחוקי התעבורה. שליטה ברזי החוק מאפשרת לו לייצג את הנהג המואשם, ולנסות לפעול למען זיכויו. במקרים בהם לא ניתן להשיג זיכוי, ינסה עורך הדין להמיר את סעיף האישום בסעיף אשר העונש בגינו קל יותר מהסעיף המקורי.

Comments are closed.