עבירות סמים בצבא

מדינת ישראל, מטפלת ביד קשה בעבירות סמים. אולם, כאשר הצבא תופס חייל שעבר על עבירות סמים במהלך שירותו הצבאי, נוהג הצבא עם החייל ביד קשה יותר. וזאת, על מנת שהצבא ישמור על שמו הטוב, וטוהר המידות והחיילים. לכן, כאשר חייל נשפט בבית דין צבאי על עבירות סמים, מומלץ לו לבקש להעביר את התיק, לבית דין אזרחי.

האם כל עורך דין יכול לייצג חייל שנתפס בעבירות סמים?

ככלל, כאשר חייל נפשט בבית דין צבאי, עליו לקחת עורך דין מיוחד. עו"ד זה, נקרא "עורך דין צבא". הוא מומחה לדיני הצבא. הוא מכיר היטב, את החוקים והנהלים בצבא. הוא גם, מכיר את ההבדלים בין המשפט של החיילים בבית דין צבאי, לבין המשפט בבית דין אזרחי. לכן, כאשר חייל נתפס על עבירות סמים בצבא, הוא חייב לקחת עו"ד צבאי. עורך הדין, יודע לדבר עם שלטונות הצבא. עורך הדין יחליט האם עדיף לשפוט את החייל בבית הדין הצבאי, או בבית משפא אזרחי. בנוסף, ידאג עורך הדין למחיקת הרישום הפלילי, על מנת שהחייל יוכל ללמוד ולעבוד בהמשך חייו.

על עורך הדין לדאוג שוועדת סמים, לא תפגע בהמשך חייו של הצבא

הנהלים החמורים של הצבא, לא תמיד מתחשבים בצורך לאפשר לחייל לחיות חיים אחרים הגונים. כל חייל שהורשע בעבירת סמים, מזומן לוועדה. מטרת הוועדה, היא לדון על המשך שירותו הצבאי של החייל. הוועדה, יכולה לסלק חייל משרות צבאי, ולפסול כל הכשרה מקצועית שקיבל בצבא. מטרת עורך הדין הצבאי, תהיה לשכנע את הצבא, שהחייל עומד בתנאים המקלים, ולכן על הצבא להתחשב, ולא לפגוע בעתידו של החייל.

השלב הראשוני- הכנת החייל לחקירה במצ"ח.

השלב הראשון בו יסייע עורך הדין לחייל, הוא הכנה לחקירה במצ"ח. עורך הדין, מכיר היטב את נהלי החקירות. החיילים, לא תמיד יודעים איזה משפטים לומר, ואילו לא. בעבירות סמים, כל משפט שלא חייב להיאמר, עלול להפליל. לכן, עורך הדין הצבאי, יכין היטב את החייל לחקירה במצ"ח. הוא יסביר לו אילו שאלות הוא יישאל. הוא יסביר לו איזה דברים אסור לו להגיד, ומה עלול להפליל אותו.

איזו עבירת סמים ביצע החייל?

פעמים רבות, גזר הדין, יינתן לפי חומרת המעשה שביצע החייל. לעיתים, נתפס החייל עם סמים ברשותו, אך הוא לא נטל סמים באופן אישי. ופעמים רבות, חייל אחר החדיר את הסמים לתיקו של החייל שנתפס. לכן, חשוב מאוד שהחייל ייזהר בדבריו בעת החקירה.

מתי כדאי להעביר את התיק הפלילי לבית משפט אזרחי?

עורך דין צבאי מיומן, יחליט מתי כדאי לדון בעבירות הסמים במסגרת בית המשפט הצבאי, ומדי עדיף בבית הדין האזרחי. השיקולים המנחים את עורך הדין, הם הסיכויים לסייע לחייל להשתלב בצורה טובה בחיים האזרחיים.

האם כדאי לחייל להגיע להסדר עם הצבא?

על מנת לאפשר לחיילים שביצעו עבירות סמים, להשתלב בצורה טובה והוגנת בחייהם האזרחיים, מאפשרת המדינה לחיילים, להגיע להסדר. במסגרת ההסדר, לא יישפט החייל. האם כדאי לחייל להסכים? חשוב שהחייל יתייעץ עם עו"ד צבאי, לפני קבלת החלטה.

הבן שלכם הסתבך בעבירות סמים? פנו לעו"ד אלון ארז!

הבן שלכם הסתבך בעבירת סמים בצבא? אל תהססו? פנו מיד לעו"ד ארז אלון. ארז, ייצג חיילים רבים. הוא יכין את בנכם לחקירות. הוא יעשה כמיטב יכולתו בכל האמצעים העומדים לרשותו, שבנכם לא יורשע, ואף אם יורשע, לא יפגע הדבר בהמשך חייו.

Comments are closed.