נפצעתם בזמן העבודה, יש מי שדואג לכם?

תאונות קורות מדי יום, זהו לא דבר חדש. אף אחד לא מתכנן להיפגע, להיפצע ולהיות מנוע מעבודה. רוב האנשים קמים מדי יום והולכים למקום עבודתם בין אם זה תלוי במקצוע שלהם, בהשכלה שלהם או בותק שלהם. אך לאחר התאונה, האם אתם יודעים את הזכויות שלכם? מה מגיע לכם הן מבחינת העבודה והן מבחינת המדינה?

אנשים רבים נוטים ליפול בין הכיסאות כאשר הם לא יודעים את זכויותיהם. הנה כמה טיפים בכדי שתוכלו לדעת ביתר בירור מה לעשות כאשר הבלתי מתוכנן קורה.

לתעד, לתעד ואז לתעד עוד

בימינו אין דבר שלא יכול להיות מתועד. בין אם זה הכלב החמוד שראיתם בפארק או התאונה שקרתה לכם בזמן העבודה. מרגע הפציעה, נסו לאסוף את כל התיעוד האפשרי בכדי ליצור מערך הוכחות תקין. כאשר תביעות אובדן כושר עבודה מתבצעות, חברות הביטוח ירצו לדעת לפרטי פרטים מה היה במקרה, מה היה לפני המקרה ומה קרה לאחריו. כמו כן, גם ביטוח לאומי לא יקבל מידע חסר.

עורך דין

לתעד אתם ודאי יודעים לבד, כמו גם לאסוף את החומרים הרפואיים שלכם. אך מידע רב הקשור לתהליך תביעות אובדן כושר עבודה בוודאות חסר לכם. על כן, העצה הכי טובה שנוכל לתת לכם היא לקיחת עורך דין לצדכם. עורך דין העוסק בתביעות מהסוג הזה יודע את עבודתו, את צורת ההתנהלות מול הגופים הדורשים וידע לקחת מכם את כל הנדרש עבור בית המשפט, הביטוח הלאומי וחברות הביטוח.

רופאים מומחים

תביעות אובדן כושר עבודה רבות ידרשו מכם, הנפגעים, דיווח מפורט מרופא המתמחה בסוג הפציעות שלכם או באיבר בו נפגעתם. במקרים מסוימים, בית המשפט מבקש חוות דעת של רופא מומחה זאת בכדי לקבוע את גובה אחוזי הנכות להם המטופל זכאי. שינוי באחוזי הנכות הם ההבדל הקטן בין אובדן כושר עבודה מלא לאובדן כושר עבודה חלקי. רופא מומחה יעניק מסמך עם תיאור מלא של הפציעה, משך הפציעה ומהן ההשלכות שלה. כל אלו יכולים להביא להטבות גדולות יותר או, במידה והרופא לא רואה בעיה להמשיך ולתפקד בעתיד ולאחר טיפולים, להיפך.

בשורה התחתונה, תביעות אובדן כושר עבודה יכולות להיות תהליך ארוך ומייגע אם לא יודעים איך להתנהל בתוכן. היינו מייעצים לכם להתמקד בסיבות שבגינן נפסלות תביעות. כך תדעו ממה להיזהר, מה לא לעשות ובעיקר מה לזכור לשלוח, ובזמן. בזמן שזו המלחמה שלכם להילחם, אל תתביישו לבקש עזרה. עורך דין אחד יוכל להילחם בגופים השונים ללא מאמץ ועם ידע מקדים, הבנת המערכת וזיקה לעזור. אתם לא חייבים לעבור את זה לבד.

Comments are closed.