מתי מומלץ לפנות לעורך דין הוצאה לפועל?

ההתמודדות מול ההוצאה לפועל איננה פשוטה. אזרחים מן השורה הנאלצים לפתוח בהליכים מול ההוצאה לפועל נדרשים לסיוע משפטי, כזה שיוכל לעזור להם לעבור את התקופה הלא קלה הזו וגם לספק להם פתרון נקודתי לבעיה מולה הם ניצבים. עבור כל מי שמוצא את עצמו בהליכים מול ההוצאה לפועל, עורך דין המתמחה בתחום הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה. בין אם חייבים לאדם כסף ובין אם הוא עצמו חייב לאחרים, עורך דין המכיר לעומק את ההליכים המעורבים בעניין ואת כל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לו יוכל לקדם אותם ולספק את המענה המושלם ללקוח הנעזר בו.

פנייה אל הגורם המקצועי הרלוונטי

פנייה ללשכת ההוצאה לפועל חשוב שתתבצע בעזרתו של עורך דין הוצאה לפועל. אף על פי שההליך עצמו וההתמודדות מול הלשכה נראים פשוטים למדי, מדובר בפרוצדורה מורכבת שחשוב לבצע אותה בצורה הנכונה. למראית עין, ההליכים הללו יכולים להיות מהירים מאד, בין אם עבור החייב ובין אם עבור הנושה. בפועל, המציאות מראה מצב קצת אחר. ישנם חייבים רבים שאינם ממהרים לשלם את חובותיהם והנושה נדרש להתמודד מולם התמודדות לא קלה, ההופכת במהירות למלחמה מתישה. לעומת זאת, ישנם חייבים המוצאים את עצמם לא אחת מתמודדים מול נושים המעוניינים בכספם ואינם יודעים כיצד להחזיר אותו וגם אילו תשובות לספק להם. המורכבות שבכך וגם העובדה שנלווית לכך לרוב תקופה לא קלה הן סיבות טובות לפנות לעורך דין, המתמחה בטיפול בהליכים מול ההוצאה לפועל.

ייצוג הנושה או החייב – טיפול נקודתי ומקצועי

כאמור, עורך הדין יכול לייצג נושים והוא יכול לייצג גם חייבים. לכל אחת מהאפשרויות הוא מגיע מתוך בחינת התיק מנקודת מבטו של הלקוח – הנושה או החייב – ושמירה על האינטרסים שלו בהתמודדות מול המערכת כולה. עורך דין מנוסה, מקצועי ובקיא יוכל לעמוד בהצלחה מול הנושים הרבים התוקפים את החייב שאותו הוא מייצג או מול החייבים המסרבים לשתף פעולה ואינם מחזירים את חובותיהם לנושה. הדבר מוביל לרוב למצב של חוב אבוד, גם כשמדובר בסכומי כסף גבוהים. כדי למנוע את כל זה, פועל עורך הדין מטעמו של הנושה בדרכים משפטיות רלוונטיות ועושה ככל שביכולתו כדי שיקבל את כספו בחזרה.

לעיתים הן החייבים והן הנושים חשים שמדובר בקרב אבוד. אולם, בעזרת עורך הדין ניתן לפעול נכונה וליישם תכנית מתאימה כדי להשיג את המטרה. עורך הדין פועל למימוש זכויותיו של הלקוח שאותו הוא מייצג, ועושה ככל שביכולתו להתמודד בהצלחה עם האתגר הכרוך בכך ועם המגבלות השונות הצצות תוך כדי הטיפול בתיק. הוא דואג שהנושה יקבל את כספו בחזרה וכמה שיותר מהר, או עוזר לחייב אותו הוא מייצג לעמוד על רגליו למרות הקושי והחובות

Comments are closed.