מחיקת נקודות מקנס

כאשר נהג נתפס מבצע עבירת תנועה- מוטלים עליו קנסות. זאת, מלבד העונשים הקבועים בחוק כמו שלילת רישיון או קנס כספי. מטרת הנקודות המצטברות, היא ליצור הרתעה בקרב הנהגים, ולגרום להם להיזהר מביצוע עבירות תנועה. כאשר הנקודות מצטברות מחייב משרד התעבורה את הנהג לעבור קורס. לכל עבירת תנועה, יש מספר מסוים של נקודות. יש עבירות שהעונש עליהם 2 נקודות, ולעומת זאת, ישנם עבירות תנועה חמורות, שהעונש עליהם 10 נקודות.

כלל ראשון למחיקת נקודות- לא לבצע עבירות נוספות.

אז איך אפשר למחוק את הנקודות? יש להבין, שמחיקת הנקודות, הינה תהליך שאינו נעשה מעצמו. על מנת שמשרד התחבורה יתחשב, משרד התחבורה רוצה לראות שיפור עקבי של הנהג. לפעמים, הקנס שניתן לנהג אינו מוצדק- והנהג אכן לא עבר עבירת תנועה. במצב זה- מחיקת נקודות מקנס קלה יותר. אם אכן הנהג עבר עבירת תנועה- התהליך ייקח יותר זמן, ועל הנהג להשתדל שלא לבצע שום עבירת תנועה.

כמה שנים על הנהג לא לבצע שום עבירת תנועה?

תשובה זו- תלויה בסוג הניקוד. כאשר הנהג צבר 22 נקודות ומעלה, עליו להמתין 4 שנים עד מחיקת הנקודות. והמחיקה תיעשה רק אם לא הצטברו בינתיים נקודות נוספות. אם הנהג פחות מ22 נקודות, עליו להמתין שנתיים עד למחיקת הנקודות.

מה קורה כאשר מצטברים 36 נקודות?

צבירת 36 נקודות, הינה צבירה שאינה טובה לנהג. במצב זה, על הנהג להפקיד את רישיונו לתקופה של 3 חודשים במשרד התחבורה. בנוסף, על הנהג לעבור קורס תיאוריה, ולבצע מחדש את מבחן התיאוריה.

מה קורה כאשר צובר הנהג 72 נקודות במשך 6 שנים?

כאשר הנהג הגיע לצבירה של 72 נקודות במשך 6 שנים, עליו להפקיד את רישיונו למשך 9 חודשים. בזמן זה, על הנהג לבצע מחדש קורס תיאוריה, מבחן תיאוריה, ומבחן נהיגה מעשי. בנוסף, על הנהג לעבור בדיקות רפואיות הנדרשות לצורך הוצאת רישיון נהיגה.

האם תמיד רישום הנקודות מוצדק?

לא תמיד רישום הנקודות מוצדק. על מנת שהרישום יהיה מוצדק, ישנם תנאים שונים, ותקנות שונות. האם הם מולאו בשביל שיהיה רישום? לא תמיד. במצב זה, ניתן בהחלט לערער על הרישום. עורך דין מומחה לענייני תעבורה, יכול לצמצם את מספר הנקודות, ואף למחוק אותן. עורך הדין יכול לאתר מצלמות, ולשלוף צילומים שעבירת התנועה לא בוצעה. או לחילופין, להוציא דוחו"ת המוכיחים שהשוטר לא מילא את התקנות, ורישום הנקודות לא היה מוצדק.

מחיקת הנקודות נעשית בבית דין לענייני תעבורה.

כאשר שוטר רושם נקודות, ניתן בהחלט להגיש עליהן ערעור בבית הדין לענייני תעבורה. לערעור ולדיון בבית משפט, מומלץ להיעזר בעורך דין מקצועי לענייני תעבורה. עורך הדין- בקיא בכל התקנות של משרד התחבורה. הוא מכיר את הפרצות בחוק, וכיצד ניתן להוכיח שרישום הנקודות לא היה מוצדק. פעמים רבות, יתקבלו טיעוניהם של עורכי הדין על השופטים, והם יצמצמו את רישום הנקודות, או יימחקו אותם לגמרי.

 

Comments are closed.