מה שחשוב לדעת על הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מעין הסדר מבחינה משפטית, אשר נועד להסדיר את אופן פירוק התא המשפחתי. בדרך כלל הסכם כזה מבטא את רצונות שני הצדדים, וההסכמות אליהם הגיעו. קיימת התייחסות לפרטים חשובים כמו מזונות, משמורת על הילדים, וחלוקה של רכוש.

בצורה כזו של הסכם מסודר, יכול לחסוך לבני הזוג הרבה טרחה ואי נעימות. המטרה העיקרית שלו היא לאפשר לשני הצדדים לתקשר בצורה הטובה ביותר, להגיע לשיתוף פעולה, והסכמה. כמו כן, הסכם נכון ומקצועי מקיף את כל הסוגיות הקיימות, ומטרתו לעצב את התא המשפחתי לאחר השינוי, ולמנוע מחלוקות ואי נעימות.

הסכם מסודר ומקיף יכלול בתוכו את הנושאים החשובים ביותר:

  • מזונות- בעקבות הוראות החוק, ובהתאם להסכמה של שני הצדדים. יש לקבוע מועדי תשלום, והשתתפויות מעבר לסכום הנקבע (חוגים, שיעורי עזר, צהרות וכו׳).
  • משמורת על הילדים- חשוב להסדיר אצל מי הילדים נשארים, ועל מי תחול משמורת משותפת. מומלץ להסדיר ימים קבועים, חופשים, חופשות קיץ, וכדומה.
  • חלוקת רכוש- כאשר שני בני הזוג שכירים, התהליך פחות מורכב, אך כאשר מדובר בעצמאיים, מומלץ לקבל חוות דעת ממומחה כלכלי, על מנת שייתן חוות דעת בנושא.

קיימות מספר אופציות להסכם מסוג זה:

האחת, היא פנייה של שני הצדדים לגורם מגשר (עורך דין), וגיבוש הסכם על בסיס ההסכמות והצרכים של בני הזוג. אופציה זו יעילה במיוחד, היא חוסכת עלויות, ומקצרת את הדרך.

השנייה,  היא ניהול משא ומתן, כאשר כל צד מיוצג על ידי עורך דין שונה, מטעמו. כל עורך דין יבנה הסכם, שהוא יהווה את בסיס המשא ומתן.

כאשר לא מתקיימים הסכמי גירושין מוסדרים, החלופה היא ניהול הליכים משפטיים, בדרך כלל חלופה זו מאריכה את זמן התהליך, ודורשת יותר משאבים, ולעיתים גם כסף. בנוסף, כל מחלוקת בין בני הזוג, תהיה מוכרעת על ידי הערכה שיפוטית, פונקציה שלוקחת זמן, ויכולה לגרור את ההליך. לכן, מומלץ  לפנות לעורך דין גירושין בעל ניסיון בתחום דיני המשפחה וגירושים.

Comments are closed.