מהם סוגי המעצרים הקיימים בישראל?

קיימים 2 סוגים עיקריים של מעצרים. יש מעצר בכלא, ויש מעצר בית. ככלל, כאשר נודע למשפחה על מעצר, עליהם להתקשר באופן מידי לעורך דין. המעורבות של עורך דין, חיונית לקיצור המעצר, ולהשגת שחרור. מה האורך המירבי של המעצר?

מעצר של 24-48 שעות.

מרבית המעצרים, נמשכים לפרק זמן לא ארוך, של 24-48 שעות. בפרק זמן זה, עורכת המשטרה חקירה ראשונית. בזמן זה, לומדת המשטרה פרטים ראשונים על התיק. במהלך זמן זה, חשוב לערב עורך דין מעצרים. במהלך פרק זמן זה, מובא העצור בפני שופט השלום. השופט, קובע האם לשחרר את העצור, או להשאיר במעצר. במרבית המקרים, משחרר השופט את העצור למעצר בית.

באילו מקרים יאריך השופט את המעצר?

הארכת מעצר, מתבצעת לרוב, כאשר השופט מחליט, שיש בעבירה זו, מסוכנות לשלום הציבור. בדרך כלל, הארכת המעצר תהיה לשבוע- שבועיים. השופט, יכול להאריך את המעצר עד חודש. כדי להשאיר עצור במעצר יותר מחודש, על השופט לקבל אישור מהיועץ המשפטי לממשלה.

מהו מעצר בית?

הנטייה הכללית של השופטים בישראל, היא לשחרר עצור למעצר בית. הסיבה לכך, היא שהחוק מגביל את אורך המעצר, ששופט יכול לפסוק. אך, למשטרת ישראל, חשוב שיהיה מעקב צמוד על העצור. וגם, המשטרה רוצה, שלעצור תהיה השגחה צמודה. לכן, ישחרר השופט את העצור למעצר בית.  אילו מגבלות יש לעצור בזמן שהוא שוהה במעצר בביתו?

השגחה צמודה 24 שעות

חשוב מאוד, שלעצור תהיה השגחה צמודה. לכן, אחד מהתנאים, הוא שחבר או בן משפחה, ישהה עם העצור 24 שעות ביממה. לפני שחרור העצור, מסכמת המשטרה, מי ישהה עם העצור בביתו.

מהו אזיק אלקטרוני?

אחת מהמגבלות של מעצר הבית, היא אזיק אלקטרוני. זהו צמיד מתכת, המוצמד לזרועו של העצור במעצר הבית. מטרת האזיק, היא לוודא שהעצור לא ברח ממעצר הבית, וכן לוודא שחייו לא בסכנה, בגלל גורמים מאיימים.

אחת ממטרות מעצר הבית- מניעת שיבוש הליכי חקירה

אחת מהמטרות של המעצר בכלא, היא חקירת החשוד. אולם, החקירה נמשכת לרוב במישורים אחרים, גם כאשר העצור משתחרר. אולם, אם תינתן לעצור היכולת לתקשר עם כל סביבתו, הוא עלול ליצור קשר עם שותפיו, ולשבש את מהלך החקירה. לכן, אחת ממטרות מעצר הבית, היא לשמור על התנהלות תקינה של החקירה.

חבר או בן משפחה נעצר? פנו למשרד עורכי הדין דוק!

אם אחד מהחברים או בני המשחה נעצר, אל תחכו! פנו למשרד עורכי הדין דוק. במשרד, יש צוות של עורכי דין מומחים בתחום המעצרים. אנו סייענו ללקוחות רבים להוכיח לבית משפט מדוע המעצר אינו מוצדק, או לחילופין, לשחרר למעצר בית. עורך הדין שיוצמד אליך מטעם המשרד, יסייע לכם גם אם יוחלט להגיש כתב אישום. עד לשלב האחרון של מחיקת רישום פלילי.

Comments are closed.