כישלון בבדיקת ינשוף

נהגים רבים נדרשים לבצע בדיקת ינשוף לקביעת אחוז האלכוהול בדמם.  כאשר רמת האלכוהול נמצאת גבוהה מהמותר צפוי הנהג להיענש בחומרה. אבל גם אם בבדיקת ינשוף נמצאתם אשמים- אין סיבה להשלים עם רוע הגזרה. פנייה אל עורך דין תעבורה יכולה לשנות את מצבכם ולמנוע הרשעה.

חשוב לדעת, כי אם בבדיקת ינשוף נמצאתם נוהגים בשכרות, רישיון הנהיגה שלכם עלול להישלל לחודש ימים ובנוסף אתם צפוי להיות מוגש נגדכם כתב אישום על נהיגה בשכרות. מוכרים לא מעט מקרים, אשר בהם תוצאות בדיקת ינשוף לא היו קבילות בבית משפט בשל כשלים באופן ביצוע הבדיקה, טעיות- טכניות או אנוש –  שנעשו במהלכה. בהינתן אישום נגדכם יכול עורך דין לבחון סוגיות והיבטים הקשורים לבדיקה ולגלות, לדוגמה, כי מכשיר הינשוף לא היה מכויל כנדרש, אם בשל אי בדיקה תקופתית של תקינותו במועד קבוע ואם בשל סיבה אחרת.  העורך דין עשוי לגלות, למשל, כי השוטר שביצע את בדיקת הינשוף לא הוכשר וממילא לא הוסמך לבצעה.

עורך דין יוכל גם להטיל ספק בחוות דעתו של שוטר שביצע בדיקה לקביעת סממני שכרות של הנהג, היות שבדיקה זו אינה מדעית והיא מתבססת בעיקר על  התרשמות סובייקטיבית של השוטר.

הרשעת נהג בנהיגה בשכרות עלולה לגרום לעונשים חמורים, לרבות פסילת רישיון לתקופה ארוכה. נתון זה עלול להיות קריטי יותר מאשר תשלום קנס כספי (בנוסף), היות שהיא עלולה לגרום שיבוש חמור בשגרת חייו של נהגים אשר נהיגה ברכב היא עבורם תנאי הכרחי לביצוע עבודתם ופרנסתם תלויה ביכולת הניידות שלהם עם רכבם.

החוק מחמיר עם הנוהגים תחת השפעת אלכוהול בשל פוטנציאל הנזק שהם עלולים לגרום בנהיגה במצב זה. הסיכון שהם נוטלים על עצמם עלול להתברר כטעות חמורה אם וכאשר הם יימצאו אשמים בגרימת תאונת דרכים עם נפגעים בגלל הנהיגה בשכרות.

גם כאשר מדובר במעידה חד פעמית, ונתון זה ייטען על ידי העורך דין שייצג אתכם כנסיבה מקלה, חשוב להבין כי המערכת המשפטית מתייחסת ב"אפס סובלנות" לנהיגה בשכרות. ככל שעורך הדין מאומן ומיומן בייצוג נאשמים בנהיגה בשכרות כך הוא ישכיל, כצפוי וכמשוער, להגן על מרשו באופן שיגביר את הסיכוי לזיכויו, בין היתר על ידי טענות מבוססות שיוכיחו כישלון בבדיקת ינשוף שבוצעה לו.

אין סיבה להשלים עם טענות המשטרה גם לאחר שבדיקת הינשוף הוכיחה לכאורה כי נהגתם תחת השפעת אלכהול. ברירית המחדל שלכם במקרה שנתפסתם על נהיגה בשכרות היא גם האפשרות המועדפת ולמעשה האפשרות שנכון לבחור בה: לפנות אל עורך דין תעבורה שיש לו הוכחות וקבלות על מקרים שבהם זוכו מי שהואשמו בנהיגה תחת השפעת אלכוהול לאחר שהצליח להוכיח פגמים וכשלים טכניים ואף מהותיים באופן ביצוע הבדיקה.

בשורה התחתונה נכון לשנן שוב ושוב, ודאי כשיוצאים למסיבה, את המשפט "אם שותים לא נוהגים". הוא נכון בכל מצב- במירכאות ובלעדיהן.

Comments are closed.