הוצאת אזרחות אירופאית בליווי עו"ד

 

ככל הנראה גם אתם שמעתם על האפשרות להוציא אזרחות אירופאית וכנראה שמעתם גם על כך שאי אפשר להוציא אותה בלי עורך דין מנוסה. המאמר הזה יסביר לכם בדיוק למה כדאי להוציא אזרחות אירופאית, למה חשוב להיעזר בעורך דין מהתחום, כיצד נבחר אותו נכון וכמובן מה עיקרי התהליך.

למה כדאי להוציא אזרחות אירופאית?

הוצאת אזרחות אירופאית היא הרבה יותר מרק עניין יוקרתי. אזרחות אירופאית יכולה לשנות את חייכם, היא יכולה לסדר לכם חיים הרבה יותר קלים והעניין החשוב ביותר הוא שזו זכות שתעבור הלאה לילדים שלכם. אזרחות אירופאית יכולה להיות טובה לסטודנטים שרוצים ללמוד כמעט בחינם בסבסוד מטורף שאי אפשר למצוא כמותו בארץ באוניברסיטאות הכי טובות, מי שרוצה לעשות עסקים יכול למצוא שווקים רבים וגדולים יותר באירופה ויש כמובן את האפשרות לסחור בנדל"ן. בסופו של דבר אזרחות אירופאית יכולה לסדר לכם הזדמנויות אדירות אך השאלה היא איך אפשר להוציא אותה?

למה חשוב להיעזר בעורך דין מנוסה?

אם אתם מעוניינים לקבל אזרחות אירופאית אתם חייבים שתהיה לכם זיקה כלשהי למדינת אירופה בצורה ישירה או עקיפה. יכול להיות שסבא שלכם נולד בפולין או סבא רבה שלכם וכך אתם זכאים לקבל את האזרחות לפי החוק הפולני אך יכול להיות שדווקא פורטוגל או ספרד יסדרו לכם את האפשרות הנכספת הזו בגלל כגירוש ספרד. אזרחות פורטוגלית למשל נפוצה מאוד בקרב הישראלים בגלל החוק הפורטוגלי החדש. בכל מקרה גם אם יש לכם זכאות טבעית לאזרחות אתם חייבים לעבוד עם עורך דין כי בלעדיו אחוזי ההצלחה יהיו נמוכים, ובכלל כל התהליך יגבה מכם זמן רב מהשגרה.

כיצד נבחר את עורך הדין המתאים?

אם אתם רוצים לקבל אזרחות פורטוגלית, ספרדית, פולנית או כל אזרחות אחרת שמגיעה לכם לפי החוק אתם לא רק חייבים לבחור עורך דין מהתחום אלא לבחור אותו נכון. יש הרבה עורכי דין שמתעסקים בהגירה ויכולים לעזור לכם עם הנושאים הללו בעיקר כי הם נפוצים מאוד בשנים האחרונות בישראל בעקבות יציאתם של החוקים החדשים במדינות אלו. עם זאת עורך הדין צריך להיות מנוסה באופן ספציפי באזרחות שאותה אתם רוצים לקבל לפי זכאותכם, הוא צריך להיות אדיב, משכנע, בעל קבלות והמלצות רבות בתחום וכמובן להציע מחיר הוגן.

כמה עולים שירותיו של עורך הדין?

אם כבר דיברנו על המחיר זה הזמן לדבר על המספרים שיכולים לגרום לכם לחשוב שנית על האפשרות. אין ספק כי הוצאת אזרחות פורטוגלית, ספרדית או כל אזרחות אירופאית אחרת לא תהיה זולה עם עורך דין אך חשוב לזכור כי המחיר שתשלמו לבד יכול גם להיות גבוה יותר בגלל שעות העבודה שאתם מבזבזים וכמובן גם בגלל אחוזי ההצלחה שיהיו הרבה יותר נמוכים. שירותי עורך דין יכולים לנוע בין 6000 ועד 10 אלף שקלים כאשר לרוב המחיר יהיה בערך הגבוה יותר. זה תלוי בנתונים שיש לכם, במסמכים שאתם מציגים ובסוג האזרחות.

כיצד מתבצע תהליך הוצאת האזרחות?

הליך הוצאת האזרחות יכול להיות הרבה יותר פשוט אם יש לכם כבר מראש מסמכים שונים שמוכיחים את הטיעונים שלכם כמו למשל תעודות לידה, תעודת נישואין, טפסי בעלות על קרקע וכן הלאה. אחרי בירור תנאי הזכאות הראשונים לפי שם המשפחה יש צורך להמציא את המסמכים וכאן עו"ד נכנס לתמונה. הוא ידבר עם הקהילה היהודית במדינות הרלוונטיות וינסה להשיג את הטפסים, ייצור קשר עם משרד הפנים במדינה ויקבע לכם את התור בשגרירות כדי להגיש את המסמכים ולעבור את הריאיון ושאר שלבי התהליך.

Comments are closed.