גירושין : סיום או התחלה חדשה?

פרידה בין בני זוג, במיוחד בני זוג שחיו שנים רבות יחדיו ואפילו הקימו משפחה גדולה ויפה, היא סוגיה כואבת ומעציבה, המסמלת סיומה של תקופה מיוחדת המסמלת אהבה ושותפות. פרידה בין בני זוג זה תהליך עצוב שבהחלט מסמל את סיומה של תקופה מרגשת עם המון חוויות, זכרונות טובים וזכרונות עצובים, בין בני הזוג, על כל מגוון הרגשות הנלווים לקשר הזוגי. פרידה היא הליך לא קל, במיוחד בין בני הזוג שאהבו זה את זה שנים רבות, וכעת מחליטים על פירוק החבילה הזוגית ביניהם. מאידך, פרידה היא גם הזדמנות להתחיל מחדש, להכיר את עצמך מבפנים, להתאושש בהדרגה מהפרידה, וליצור העצמה אישית מחודשת, בכל המובנים, למען צמיחה והתפתחות אישית לאדם.

גירושין זה מצב לא פשוט עבור בני הזוג הנפרדים. הוא כרוך בעיכול המצב של הליך גירושין , על כל היבטיו, ויכולת לקבל החלטה אודות חלוקת הרכוש והממון בין בני הזוג לאחר הגירושין וכן כיצד יבוצע הסכם המשמורת על הילדים המשותפים, במידה וישנם ילדים. אין ספק שכאשר יש ילדים, אז הליך הגירושין נהיה מורכב ומאתגר יותר. הסיבה לכך היא שכל אחד מבני הזוג לא ירצה בד"כ, לוותר על הזמן עם הילדים, ולכן הסכם משמורת בהליך גירושין הוא חלק מהותי מהליך זה. חשוב שבני הזוג יעשו הכל כדי שהילדים לא יעברו טראומות בעקבות גירושין של ההורים שלהם, ולנסות למצוא פתרונות לאי הסכמות ומחלוקות בין בני הזוג, באופן כזה שיפגע כמה שפחות בילדים המעורבים בהליך גירושין , בין הוריהם.

אז מה המסקנה, האם הגירושין מהווה סיומה של תקופה או למעשה התחלה של משהו חדש טוב יותר? התשובה היא שזה תלוי בעיני המתבונן. יש אנשים שיחליטו שגירושין מהווה סיום של קשר אוהב, של משפחה ושל קשר חזק שנבנה עם השנים. זו נקודת מבט הרואה את הגירושין כסיום מוחלט של קשר. מאידך, יש הרואים את הגירושין כהזדמנות להתחלה חדשה ומשופרת עבור בני הזוג, כל אחד בנפרד, לצמיחה אישית עבורם, במקרים בהם הקשר הזוגי לא היה מספיק טוב עבורם, למען ההתפתחות והצמיחה האישית שלהם. בכל מקרה, בכל היבט של ספק בקשר הזוגי וקבלת החלטה להתגרש, יש לראות בכך את נקודת המבט החיובית של צמיחה והתפתחות, למרות היותו של תהליך הגירושין סמל לסיומו של הקשר ולסיומה של תקופה ייחודית בחייהם של בני הזוג שבחרו להתגרש.

לסיכום, גירושין הוא תהליך לא קל עבור בני הזוג שבחרו לפרק את החבילה הזוגית ביניהם, הוא בהחלט סמל לסיומה של תקופה מיוחדת, ומהווה טריגר לתחילתה של תקופה חדשה ולא נודעת, עבור כל אחד מבני הזוג. כדאי לסיים גירושין בין בני הזוג בתהליך פרידה ידידותי, כדי שלא יצטברו משקעים בין בני הזוג, ולפתוח את תחילת חייהם החדשים, עם כמה שפחות כעסים ומחלוקות בעקבות הפרידה. במקרים בהם בני הזוג מתקשים להיפרד ללא כעסים ועימותים ביניהם, אז ניתן לפנות אל צד שלישי שיתערב בסכסוך בעקבות הפרידה, כגון עורך דין גירושין או מגשר מוסמך, כדי שיעזור לבני הזוג לפתור את הסכסוך ביניהם, בצורה יעילה ואפקטיבית, ובכך לסיים בהצלחה את דרכם המשותפת של כל אחד מבני הזוג. גירושין ניתן לסיים בצורה חיובית וזה תלוי בבני הזוג ובאופן שהם בוחרים לסיים את הקשר ביניהם. כדאי לסיים בצורה מוצלחת את הקשר הזוגי, כאשר אין אפשרות לשקם את הקשר, ואז להתגרש מבן הזוג, הוא הפתרון היעיל במקרים אלו.

Comments are closed.