ייעוץ משפטי טרם רכישת דירה

רכישת דירה היא ללא ספק אחת מעסקאות הנדל"ן המרגשות ביותר, והיא טומנת בחובה את תחילתו של עתיד חדש. אך בין שמדובר בזוג שזה עתה רכש את דירתו הראשונה, ובין שמדובר בבעלי דירה קיימת אשר החליטה להציע אותה למכירה ולשדרג את רמת החיים עם דירה אחרת, הרי שתמיד מומלץ ללוות את התהליך עם שירותיו של עורך דין נדל"ן המתמחה ברכישות ומכירות נכסים ודירות.

מדוע חשוב להיוועץ עם עו"ד טרם רכישת דירה?

חשוב לראות זאת באופן הבא; כל עסקת נדל"ן פשוטה ככל שתיראה עבורנו, הרי שהיא עודנה כוללת בתוכה מורכבות משפטית, ושלל "הפתעות" לא נעימות, אשר יכולות להעיב על כלל התקופה המרגשת והחדשה.

להלן ריכזנו עבורכם מספר היבטים מרכזיים ברכישת דירה, אשר נלקחים בחשבון בעת קבלת ייעוץ מטעם עורך דין מומחה בקניית דירה.

בדיקת נסח הטאבו

בטרם יתחיל תהליך הרכישה, יבקש עורך דינכם לסקור את נסח הטאבו של הנכס. מדובר בלא פחות מאשר תעודת הזהות המייצגת את פרטי הנכס, הבעלים הנוכחיים, שעבודים, עיקולים והוא אפילו מאפשר לזהות ולאתר חריגות בנייה.

מדובר במסמך חשוב שלוקח חלק בלתי נפרד ביצירת חוזה המכר לרכישה. רק עם בדיקת נסח הטאבו ורק עם ציון הפרטים הרשומים עליו בתוך חוזה המכר, ניתן להמשיך בבטחה בתהליך קניית הדירה.

מיסוי מקרקעין

רגע, מיסוי? אבל אנחנו בכלל רוכשים דירה! אז למה שנצטרך לשלם? ובכן ישנם שני מקרים שעליהם חשוב לתת את הדעת:

ראשית כל, אם אתם בעלי נכס קיים והקנייה שלכם מותנית במכירת הדירה הנוכחית, אז הרי שייתכן ואתם משלשלים לכיסכם סכומים נאים. סכומים אלו צריכים להתחלק גם בנתח עבור המדינה, ועורך דין מקרקעין יידע לבדוק מה גובה התשלומים ומה ההכנסה האמתית שתניב לכם העסקה.

שנית, אם מדובר ברכישת נכס ראשון, הרי שעדיין ישנו מס הנקרא מס רכישה. עד כמה שהוא נחשב לדבר מה משונה שכן אנחנו משלמים רק על מה שאנחנו מכניסים, הרי שהמדינה רואה בקניית נכס כהשקעה, ועל כן היא מחייבת תשלום מס.

עורך דין יעניק לכם חיזוי מקיף של תשלומי המס ובכך ישקף לכם את המציאות האמתית של העסקה.

יצירת חוזה מכר

חוזה מכר או בשמו הנוסף חוזה קניית דירה, הוא מסמך משפטי חשוב שמקיף בתוכו את כלל התנאים והזכויות של כל אחד מן הצדדים בעסקה. חשוב לעגן את כלל העסקה תחת תנאים וסעיפים הרשומים בצורה מסודרת ונקיה.

כל פרט ולו הקטן ביותר אשר יכשיל את העסקה, עלול להוביל לעוגמת נפש גדולה, ועל כן, חשוב לוודא כי הצדדים מחויבים להסכם ללא כל עוררין.​

מרחבי הרשת:
מכיסא המנכ"ל אל פסגת ההר המסוכן באירופה ובחזרה – ראיון עם יורם קראוס

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.